فیلم های مالــچ

فیلم های مالــچ

 فیلم های مالچ شرکت شیمی پلاستیک ، با فناوری اکستروژن چند لایه در سه لایه تولید می‌شوند

این فیلم ها از رویش گیاهان هرز جلوگیری نموده ، گیاه را از آفات و حشرات مصون می دارند و از سوختن ریشه گیاهان بعلت گرمای زیاد پیشگیری بعمل می آورد . از دیگر ویژگی های فیلم های مالچ تولیدی این شرکت می توان به حفظ رطوبت زمین از طریق جلوگیری از تبخیر آب آبیاری، تثبیت خاک و درجه حرارت زمین ، بهبود بخشیدن بهره وری و ثمردهی محصول اشاره نمود

استفاده از فیلم های مالچ یکی از قدیمی ترین و پرکاربرد ترین روشهای کشاورزی برای حفظ رطوبت خاک زیر کشت ، جلوگیری از رشد علف های هرز، تنظیم دمای خاک و جلوگیری از کاهش آب براثر تبخیر آن می باشد . امروزه ازفیلم های مالچ نه تنها برای کاشت سبزیجات بلکه برای تولید محصولات گلخانه ای ، میوه و .. نیز استفاده می شود. میزان تماس فیلم مالچ با خاک زیر کشت که معمولا پایداری تماس گرمایی نامیده می شود.، تاثیر بالقوه ای بر میزان اثربخشی فیلم مالچ دارد . درصورت ایجاد فضای خالی بین فیلم مالچ و خاک زیر کشت ، گرمایش خاک می تواند از میتوان حد انتظار پایین تر باشد . شرکت شیمی پلاستیک با دانش و تجربه چندین ساله در عرضه کشاورزی و باغداری مدرن و همچنین با استفاده از فناوری های روز دنیا فیلم های مالچ با کیفیت بسیار بالا تولید نموده که بیشترین عرض آنها 8متر می باشد. فیلم های مالچ تولیدی این شرکت ، بر آب و هوای ناحیه ای اطراف گیاه براساس تغییر میزان تابش خورشید بر سطح خاک (جذب در مقابل بازتاب) تاثیر مستقیم داشته و همچنین باعث حداقل نمودن اتلاف آب خاک زیر کشت می شود. این شرکت با اطلاع ازتاثیر رنگ استفاده شده درتولید فیلم های مالچ ، بر دمای سطح فیلم و همچنین تاثیر آن ب ر آب و هوای ناحیه ای گیاه زیر کشت ، اقدام به تولید این فیلم ها در رنگهای متنوع نموده است.

انواع فیلم های مالچ شرکت شیمی پلاستیک بر اساس نیاز مشتریان

فیلم های نقره ای/خاکستری – مشکی

یکی از متداولترین فیلم های مالچ ، فیلم های نقره ای/خاکستری / مشکی می باشد. یکی از مزیت های این گونه فیلم ها تغییر اثر آب و هوای ناحیه ای (دما ، نور و آب ) جهت بهینه سازی رشد محصولات زیر کشت می باشد . فیلم های تولید شده شرکت شیمی پلاستیک با دارای بودن فناوری سه لایه و استفاده ار مواد اولیه با کیفیت، نقش مهمی در بهبود محصول به ویژه رنگ و رشد آن ایفا می کند.به دلیل نصب این فیلمها بر روی زمین (قسمت مشکی بایستی روی زمین و قسمت خاکستری/ نقره ای درمعرض نور خورشید قرار بگیرد) نور خورشید از طریق قسمت خاکستری / نقره ای بازتاب گردیده و خاک زیر کشت و همچنین ریشه محصول را خنک نگ اه می دارد . با استفاده از این گونه فیلم ها ، دمای خاک زیر کشت در حدود چندین درجه ( 5 تا 8 درجه فارنهایت ) در مقایسه با مالچ مشکی کمتر می باشد. از این رو می توان از این فیلم ها درفصل تابستان و در شرایطی که دمای خاک مورد نظر بسیار گرم می باشد استفاده کرد. فیلمهای مالچ نقره ای /خاکستری / مشکی شرکت شیمی پلاستیک با بازتاب اثربخش نور خورشید باعث جلوگیری گرمای بیش از حد محصول زیر کشت ، بهبود فتوسنتز گیاه و دفع حشرات و باکتری ها می شود.

این گونه از فیلم های مالچ ، برای تولید سبزیجات ، گل ها و باغ های میوه با طرح تک ردیفه یا برای تمام عرض گلخانه های سه گوش پیشنهاد می شود.

ویژگی محصول 

برخی کاربردهای دیگر استفاده فیلم های مالچ نقره ای/خاکستری – مشکی

مقاومت در برابر فرسایش ، رطوبت و مواد شیمیایی
کنترل ورود نور خورشید و درنتیجه جلوگیری از رشد علف های هرز
محافظت از محصولات زیر کشت در برابر شته و حشرات موذی فیلم های مالچ
توزیع نور یکنواخت
کاهش مصرف آب
افزایش دهنده محصول و درآمد حاصله
دارا بودن محصول زیر کشت از رنگ شفاف و درخشنده تر ، مزه بهتر و کیفیت عالی تر
کاهش دهنده مصرف انرژی در گلخانه
دارای زمان برداشت زود هنگام ، ایجاد قابلیت چند مرحله برداشت از محصول زیر کشت

فیلم مالچ مشکی

فیلم های مالچ مشکی دارای بیشترین تنوع کاربرد، در دسترس پذیری، و همچنین هزینه بسیار کم در بین دیگرفیلم های مالچ با رنگهای دیگر می باشد . این فیلم ها به دلیل جذب کنندگی و بازتاب دهندگی بالا، نور فرابنفش، قابل رویت و امواج مادون قرمز ورودی تابش نور خورشید را جذب کرده و مجدد انرژی جذب شده را در قالب انرژی حرارتی یا تابش امواج مادون قرمز بازتاب می نماید . فیلم های مالچ شرکت شیمی پلاستیک به دلیل استفاده از مواد اولیه مرغوب و فناوری روز دنیا در تولید ،
دارای توانایی بالا در از بین بردن علف های هرز می باشد . این فیلم ها ، با جذب و مسدود کردن اشعه های نور خورشید باعث از بین بردن باکتری های موجود در خاک زیر کشت می شوند. فیلم های مالچ تولیدی این شرکت همچنین باعث افزایش دمای خاک تا 5 درجه فارنهایت در عمق 2 اینچی و 3 درجه فارنهایت در عمق 4 اینچی خاک زیر کشت می شود. این امر باعث می شود ریشه های گرم سریعتر رشد نمایند و درنتیجه به رشد گیاه شتاب می بخشند.این گونه از فیلم های مالچ ، برای تولید سبزیجات ، گل ها و باغ های میوه با طرح تک ردیفه یا برای تمام عرض گلخانه های سه گوش پیشنهاد می شود.

ویژگی محصول 

برخی کاربردهای دیگر استفاده فیلم های مالچ مشکی

توزیع نور یکنواخت
کاهش مصرف آب
کاهش رشد علف های هرز
ایجاد رطوبت خاک مناسب برای بهبود ریشه ها و گیاهان زیر کشت
جلوگیری از یخ زدگی گیاهان
بهبود رشد ، خاک و محصول کشاورزی زیر کشت
جلوگیری کننده از فرسایش خاک
دارای خاصیت انعطاف پذیری و کشسانی
دارای نصب آسان ، دارای جمع آوری راحت از روی زمین

فیلم مالچ قرمز

این نوع فیلم مالچ نه تنها از گیاهان زیر کشت در برابر علف های هرز محافظت کرده و رطوبت خاک را حفظ میکند بلکه باعث افزایش تولید در محصولاتی مانند گوجه فرنگی و توت فرنگی می شود. فیلم های مالچ قرمز شرکت شیمی پلاستیک با توجه به مواد اولیه خاص خود ، از طریق بازتاب طول موج از نور خورشید به گیاه باعث افزایش 12 الی 20 % بهره وری محصولات می شود. این گونه فیلم ها ، باعث افزایش و بهبود یک پروتئین حساس به رنگ خاص در بوته های گوجه فرنگی وکنترل رشد گیاه می شوند. فیلم های مالچ قرمز تولیدی شرکت ، تقریبا از همان ابتدا ، دانه های گیاهان زیر کشت را تحت کنترل کامل خود داشته و باعث حفظ رطوبت خاک با وجود افزایش دما می شود. این فیلم ها ، برای سبزیجات (مانند گوجه فرنگی ، فلفل ، هندوانه)،میوه های ریز (مانند توت فرنگی) و همچنین گیاهان با ساقه های کوتاه مناسب می باشد.
این گونه از فیلم های مالچ ، برای تولید سبزیجات ، گل ها و باغ های میوه با طرح تک ردیفه یا برای تمام عرض گلخانه های سه گوش پیشنهاد می شود.

ویژگی محصول 

برخی کاربردهای دیگر استفاده فیلم های مالچ قرمز

توزیع نور یکنواخت
کاهش مصرف آب
کاهش رشد علف های هرز
کاهش تبخیر رطوبت خا ک
منعکس کننده شدت نور قرمز جهت حفاظت بیشتر از محصول زیر کشت
گرم کردن خاک زیر کشت تا 4 – 6 درجه فارنهایت
آماده سازی بهتر خاک(نرم و خشک)
دارای خاصیت انعطاف پذیری و کشسانی
دارای نصب آسان ، دارای جمع آوری راحت از روی زمین

فیلم های مالچ شفاف (کف جوبی- روسیمی)

فیلم های مالچ شفاف با وجود جذب اندک نور خورشید ، دارای قدرت بالا در انتقال گسترده نور در زمین می باشد . از این گونه فیلم ها معمولا برای استفاده درآبیاری قطره ای و خنک کردن محصول زیر کشت استفاده می گرددعلاوه بر این ، .فیلم های مالچ شفاف تولید شده توسط شرکت شیمی پلاستیک با خنک نگه داشتن خاک اطراف محصولاتی همچون نخود سبز ، کلم بروکلی ، کلم ، گل کلم و .. یکی از آسانترین و ارزانترین محصول در مقایسه با دیگر مالچ های رنگی می باشد . فیلم های تولیدی شرکت
شیمی پلاستیک باعث کاهش استفا ده از مواد شیمیایی در مزارع و حفظ زمین و محیط زیست می شود.

ویژگی محصول 

برخی کاربردهای دیگر استفاده فیلم های مالچ شفاف

توزیع نور یکنواخت
کاهش مصرف آب
کاهش رشد علف های هرز
اطمینان از سلامت انسان از طریق استفاده او از مواد غذایی سالم و زمین پاک تر
مقاومت در برابر کشیدگی
دارای وزن کم ، آسان در نصب، تبعیت از طرح طبیعی زمین
استفاده در محصولات جالیزی
مناسب برای استفاده در باغ ، گلخانه های گل ، باغات میوه و …
فهرست
      چرا شیمی پلاستیک ؟