فیلم‌های سیلو و ذخیره ذرت

فیلم‌های سیلو و ذخیره ذرت

این فیلم‌ها به طور عمده برای نگهداری خوراک دام و ذرت مورداستفاده قرار می‌گیرند. آن‌ها ارزش غذایی محتویات خود را حفظ می‌کنند و از فرایندهای ناخوشایند تخمیر آن‌ها جلوگیری می‌کنند. فیلم‌های سنتی سیلو تک‌لایه یا چند لایه‌اند. از ۱۰۰ تا ۲۰۰ میکرون ضخامت دارند و به طور طبیعی دارای رنگ‌دانه هستند (سیاه‌وسفید، سیاه، سیاه و سبز، سفید و سبز).
لایه سفید در سمت بیرونی فیلم است و گرما را منعکس نموده و از بیش از حد گرم‌شدن محتویات جلوگیری می‌کند. درحالی‌که لایه سیاه کلاً مات و کدر است که این کدر بودن برای حفظ کیفیت محصولات ذخیره شده و ارزش غذایی آن لازم است.

شرکت شیمی پلاستیک یزد با به‌کارگیری بهترین فناوری‌های روز دنیا و مرغوب‌ترین مواد اولیه، فیلم‌های مخصوص سیلو و ذخیره ذرت تولید نموده است. این فیلم‌های یک و یا چندلایه علاوه بر حفظ ارزش غذایی محتویات خود، بسیار نرم و انعطاف‌پذیر بوده که این امر باعث کاهش فضای خالی در سیلوها و استفادهٔ حداکثر از فضای موجود می‌باشد. فیلم‌های تولیدی شرکت شیمی پلاستیک یزد، با جلوگیری از نفوذ اکسیژن و رطوبت به داخل خود، اطمینان حاصل می‌کنند.
محصول ذخیره شده در بهترین حالت و کیفیت قرار گرفته، از فرایندهایی مانند تخمیر و یا فساد جلوگیری به عمل‌آورده و احتمال فساد و پوسیدگی در شرایط نامساعد آب‌وهوایی را بسیار کاهش می‌دهد. علاوه بر این موارد، این‌گونه فیلم‌ها با شکل منحصربه‌فرد خود باعث تسهیل در جابه‌جایی و حمل‌ونقل می‌شود.

برخی کاربردهای دیگر استفاده فیلم‌های سیلو و ذخیره محصولات

دارای خاصیت کشسانی و مقاومت در برابر پارگی
پایداری در برابر شرایط جوی نامساعد
ماندگاری
دارای هزینه کم نسبت به انبار و یا محفظه ذخیره‌سازی
دارای نصب آسان
نرم و قابل انعطاف