فیلم‌های ضدعفونی کننده خاک

فیلم‌های ضدعفونی کننده خاک

شرکت شیمی پلاستیک با استفاده از تجربیات چندین ساله خود در این عرصه و به کارگیری فناوری های روز دنیا ، فیلم های پلاستیک مخصوص ضدعفونی کننده خاک تولید نموده است . با توجه به ویژگی های نفوذناپذیری پیشرفته این فیلم ها ، کشاورزان می توانند شدت انواع مختلف قارچ موجود در خاک را تا 50 % کاهش داده که باعث حداکثر شدن بازده خاک می شود

با توجه به دشوار و هزینه بر بودن کندن علف های هرز به روش سنتی ، فیلمهای ضدعفونی کننده شرکت شیمی پلاستیک ،کمبود متیل برومید را در طول ضدعفونی خاک به حداقل میرسانند و در برابر متیل برومید و سایر گازها به صورت مانع عمل میکنند.
در این روش خیلی از بیمار یهای خاک( قارچی و باکتریایی)، آفات، حشرات و بیشتر علفهای هرز را میتوان به خوبی کنترل نمود؛که این امر منجر به تولید انبوه، یکنواخت و سالم نهالهای گیاه در زمانی که به آنها جهت نشاء کردن در زمین نیاز است، میشود .

ضدعفونی خاک فرآیندی برای کنترل مواد بیماری زای قارچی ، علفهای هرز و کرم های درون خاک قبل از کاشت محصول است. این فرآیند برای کشاورزان در سیستم باغبانی بسیار مهم است تا محصولات جدید را در مناطق بدون آفت یا کم آفت برای شروع کار زیر کشت ببرند. . ضد عفونی خاک معمولاً در صورت تولید سبزیجات تازه به ویژه محصولات با ارزش غذایی بالا (مانند گوجه فرنگی ، فلفل ، بادمجان ، خربزه و توت فرنگی) انجام می شود .

یکی از انواع روش ها برای ضدعفونی کردن خاک ، استفاده از سموم دفع آفات به دلیل توانایی منحصر به فرد آنها برای حرکت آزادانه از طریق خاک و همچنین دستیابی و حفظ غلظت یکنواخت و سمی در خاک در طی مدت زمان محدود می باشد . متأسفانه ، مواد بخاری باعث فشارهای قابل توجهی در محیط زیست می شوند و همچنین تأثیرات منفی بر سلامت انسان و حیات وحش دارند .یکی دیگر از کاربردی ترین روش ها برای ضدعفونی خاک ، استفاده از نور خورشید می باشد . با توجه به فاصله گرفتن روز به روز کشاورزان از متیل برمید ، نیاز به استفاده از فیلم های بخار نفوذناپذیر بیش از بیش احساس می شود. ضد عفونی خاک از طریق نور خورشید ، یک روش شیمیایی بدون استریل کردن خاک است که با بالا بردن دمای خاک از طریق پوشاندن آن با پلاستیک نازک و شفاف تا ضخامت 35 میکرون حاصل می گردد.

با استفاده از این فیلم ها ، در خاک رسوب شیمیایی باقی نمی ماند و با افزایش در دسترس قراردادن نیتروژن و سایر مواد مغزی ضروری برای رشد گیاهان سالم و همچنین کنترل طیف وسیعی از آفات، می تواند ساختار خاک را بهبود بخشد. پاکسازی خاک با استفاده از فیلم های مخصوص تولید شده شرکت شیمی پلاستیک ، باعث تسریع تجزیه مواد آلی داخل خاک می شود. این فیلم ها با تجزیه و آزادکردن مواد آلی با عناصر محلول مانند نیتروژن ، کلسیم، منیزیم، پتاسیم و فسفریک اسید باعث رشد و بهبود هرچه بیشتر گیاهان و محصولات زیر کشت می شود.

برخی کاربردهای دیگر استفاده فیلم های ضدعفونی کننده خاک

کنترل انواع گسترده ای ار آفات وحشرات موذی
بالابردن بازده و کیفیت محصولات
مهارکردن بسیاری از بیماری های قارچی و باکتریایی مانند پوسیدگی ریشه و …
افزایش تولید و بهره بری محصولات مخصوصا محصولات ارگانیک
بهبود ارگانیسم های مفید خاک
کاهش نرخ تبخیر بدون از دست دادن اثربخشی
توزیع یکنواخت بخار سطحی خاک
کاهش میزان انتشار VIC به اتمسفر
فهرست
      چرا شیمی پلاستیک ؟