مشخصات فیلم های تولیدی

انتشار کنترل شده نور خورشید

نور مستقیم خورشید باعث می شود قسمتی از گیاه که در معرض نور قرار دارد سوزانده و قسمت دیگر به دلیل عدم رسیدن نور کافی، پژمرده گردد. مواد افزودنی که باعث انتشار نور می شوند با پراکنده کردن نور مستقیم خورشید ، نور همگن تری در همه جهات گلخانه ایجاد می کند. این مسئله باعث افزایش انتشار نور برای رسیدن به گیاهان ، کاهش سوزانده شدن و افزایش انتقال نور برای رسیدن برگهای زیرین می شود. این ویژگی مخصوصا برای محصولات با برگهای پهن بسیار مهم است . تحقیقات نشان می دهد که انتشار و توزیع مناسب نور در گلخانه باعث کاهش پراکندگی اسپم های قارچ وتکثیر حشرات موذی می شود.

انتشار هدفمند نور خورشید

برخی کشاورزان پلاستیک های گلخانه خود را در طول روزهای کوتاه زمستان برای تنها چند درصد نور خورشید بیشتر تعویض می کنند. نایلون های گلخانه تولید شده توسط  شرکت شیمی پلاستیک طول موجهای خاصی از نورخورشید را جذب و یا بازتاب می کنند. این گونه فیلم ها باعث رشد بهتر گیاهان ، جلوگیری از حشرات  و بیماری  و بهبود و تاثیر بر گلها می شوند. در مجموع ، انتقال مفید و بالای نور خورشید یکی از موارد مهم در رشد گیاه می باشد. با استفاده از تجربه در تولید ، کیفیت تجهیزات، و انتخاب درست مواداولیه ، فیلم های گلخانه شرکت شیمی پلاستیک اطمینان حاصل می کنند که دارای بالاترین اثربخشی در انتقال نور می باشند.

کنترل حشرات موذی

چشم انسان به دامنه بین  400 تا 700 نانو متر طول موج فرابنفش حساس می باشد ، درحالیکه حشرات به دامنه طول موج های فرابنفش کمتر از 400 نانو متر حساسیت نشان می دهند . فیلم های گلخانه تولید شده توسط شرکت شیمی پلاستیک با دارا بودن مواد افزودنی خاص ، طول موج فرابنفش که برای هدایت و راه یابی حشرات ضروری می باشد را جذب می کنند. این اقدام به طور آشکاری باعث کاهش ورود حشرات به داخل گلخانه و درنتیجه بیماری های متنوعی که آنها به همراه خود می آوردند می شود. همچنین ، باعث می شود حشراتی که به هر طریق امکان ورود به داخل گلخانه را یافته اند دارای فعالیت بسیار اندک باشند . یکی دیگر از ویژگی های این فیلم ها  ، به ارمغان آوردن صرفه جویی مالی  بیشتر برای کشاورز و گلخانه دار به دلیل عدم نیاز به به خرید آفت کش می باشد.

جلوگیری از انباشتگی گرد و غبار

یکی از موانع موجود در انتقال مفید نور خورشید ، انباشتگی گردوغبار برروی فیلم پلاستیک گلخانه ها می باشد . این عامل با نشست و انباشته شدن گردوغبار بر روی سطح خارجی فیلم پلاستیک مانع از انتقال کامل و پایدار نور خورشید شده و در دراز مدت بر محیط گلخانه و از همه مهتر بر رشد گیاهان داخل گلخانه اثرات سویی را به همراه دارد. فیلم های کشاورزی شرکت شیمی پلاستیک با استفاده از تجارب کشاورزی و همچنین افزودنی مناسب ،باعث انتقال حداکثر نور خورشید می شود و همچنین این امکان را فراهم می آورد تا به آسانی و در کمترین زمان  گرد و غبار از روی سطح خارجی گلخانه پاک گردد.

مه زدایی

زمانی که دما کاهش می یابد و رطوبت نسبی به اشباع می رسد، مه در گلخانه تشکیل می شود. مه تشکیل شده در گلخانه تأثیر منفی بر روی گیاهان دارد زیرا برگها در معرض یک لایه مرطوب و نازک (در قسمت بالا و پایین) قرار می گیرند ، ازاین رو مه،  پرتوهای خورشید را برای ساعتها پس از طلوع آفتاب مسدود می کند.علاوه بر این قطرات آب ناشی از مه ، مانند یک لنز عمل نموده و باعث سوزانده شدن بعضی از قسمت های گیاه می شود. با استفاده از  افزودنی های مناسب درتولید فیلم های پلاستیک مخصوص گلخانه  شرکت پلاستیک ، اطمینان حاصل می گردد که گلخانه در معرض مه گرفتگی نبوده وانتقال نور خورشید به صورت عالی انجام می شود. از این رو نرخ رشد گیاه زیر کشت افزایش و زمان به ثمررسیدن محصول کاهش می یابد.

ضد چکه و حداقل نمودن رطوبت

به دلیل اختلاف دمای بین داخل و خارج گلخانه به خصوص در هنگام شب ،  رطوبت و قطرات کوچک آب در داخل گلخانه ایجاد می گردد که از آثار منفی این پیشامد، میتوان به بروز برخی بیماری در گیاه بر اثر نشت قطره بر روی آن ، کاهش 15 الی 30 درصدی انتقال نور به داخل گلخانه و همچنین کاهش کیفیت و محصول زیر کشت می باشد . برای رفع این مشکل ، شرکت شیمی پلاستیک یزد با اضافه نمودن افزودنی های ویژه در فیلم های پلاستیک خود ، باعث حذف قطرات و ایجاد لایه باریکی از آب جاری در یک طرف فیلم پلاستیک می شود. علاوه بر این با استفاده اصولی و مطابق با دستورالعمل از این فیلم پلاستیک مزایایی همچون دستیابی به نور بیشتر در داخل گلخانه ، کاهش زمان رشد کردن محصول ، کاهش بیماری در گیاهان و .. به آسانی قابل دستیابی می باشد.

کاهش تلفات گرمای شبانه

فیلم های پلاستیک  شرکت شیمی پلاستیک یزد با استفاده از افزودنی IR و ترکیب آن با دانش فناوری روز دنیا، باعث جلوگیری گریز  گرمای تابشی نور خورشید از  داخل گلخانه می شوند. این فیلم ها اشعه مادون قرمز را جذب و باعث کاهش هدر رفتن گرما در طول شب می شود.در گلخانه های گرم ، با توجه به ابری یا صاف بودن آسمان ، انرژی  ذخیره شده بین 10 الی 20 درصد اندازه گیری شده است . تحقیقات نشان داده اند که اشعه  مادون قرمز می تواند رنگ گیاه و یا تراکم گیاه را افزایش داده و رشد محصول را تسریع می بخشد. این به احتمال زیاد به دلیل افزایش دمای گیاه در شب است.

کاهش گرمای روز

در مناطقی با نور شدید خورشید ، مسدود کردن بخشی از اشعه  مادون قرمز می تواند دمای داخل را تا 10 درجه فارنهایت کاهش دهد، این عمل باعث می شود که محیطی سردتر، درداخل گلخانه باقی بماند. به خصوص در محیط های گرمسیری ، “اثر خنک کننده ای ” یک نیاز همیشگی برای گیاهان زینتی سایه دوست می باشد.

شرکت شیمی پلاستیک با اضافه کردن رنگها و ترکیبات انتخابی مناسب در ترکیب فیلم های پلاستیک خود ، اشعه مادون قرمز که برای رشد گیاهان استفاده نمی شود را منعکس یا جذب  می کند.از مزایای عمده استفاده از آن می توان به کاهش هزینه های خنک کننده ، راحتی بیشتر کارگران ، نیاز کمتری به آبیاری ، کاهش استرس گیاه و بهبود طعم میوه و محصول نهایی اشاره نمود.

ماندگاري

با استفاده از فرمول مخصوص شرکت شیمی پلاستیک یزد در تولید فیلم هاي نایلون گلخانه اي خود ، اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش و فساد حاصل از گرما در دراز مدت به حداقل رسیده است که این امر موجب پایداري و افزایش طول عمر نایلون هاي گلخانه اي این شرکت می باشد

.استفاده از تثبیت کننده هاي اشعه ماوراء بنفش در فرمول مخصوص این شرکت  باعث گردیده است که این ثبیت کننده  ها  به عنوان جستجوگر رادیکالها رفتار نمایند و قادر به جستجو و یافتن رادیکالهاي آزاد زیان آوري باشند که فساد فیلم پلاستیک را تسریع می بخشند.

پایداري و طول عمر فیلم هاي نایلون این شرکت،  از یک تا پنج فصل (بسته به نوع فیلم انتخابی و ناحیه اي که در آن مورد استفاده قرار می گیـرند) تغییـر می کند. در بیشتر موارد فیلمهاي تولید شده توسط شرکت شیمی پلاستیک ،  داراي مواد  تثبیت کننده  اشعه ماوراء بنفش (بیش از سایر تولید کنندگان) می باشد  و میتوان به صراحت عنوان کرد ،این امر به تنهایی  گواهی برعلت  عمر طولانی تر این فیلم ها ي نایلون حتی بیش از عمر تعیین شده هست.

بدیـهی است که محیـط زیـسـت نیز بدین گونه از آلودگی هاي ناشی از پسماندهاي شیمیایی در امان خواهد بود.

فهرست
      چرا شیمی پلاستیک ؟